WWE WrestleMania 37 begin time in Australia, the best way to watch, full card, matches, WrestleMania week, TV, the best way to order, reside stream

0
54


The granddaddy of all of them is right here – and rattling, we will’t wait to see issues get again to regular.

WWE WrestleMania 37 would be the first time followers shall be reside in attendance since earlier than the pandemic, and mark a welcome return to the spectacle of the most important wrestling present of the yr, following 2020’s occasion on the WWE Efficiency Centre.

However identical to final yr, the cardboard is so huge it has been unfold throughout two nights; and followers can watch each exhibits for the worth of 1.

Watch WWE WrestleMania on Important Occasion on Foxtel, this Sunday April 11 and Monday April 12 from 10am AEST. ORDER NOW >

Right here’s a take a look at the matches on supply at WrestleMania 37, plus the large week of exhibits within the lead-up.

WRESTLEMANIA WEEK SCHEDULE (All occasions AEST)

Wednesday April 7: WWE Hallof Fame 2020 & 2021 Inductions – reside from 10AM on WWE Community

Thursday April 8: NXT Stand & Ship Evening 1 – reside from 10AM on FOX8, pre-show from 9AM on WWE Community

Friday April 9: NXT Stand & Ship Evening 2 – reside from 10AM on WWE Community, pre-show from 9AM on WWE Community

Saturday April 10: WWE SmackDown – reside from 10AM on FOX8

Sunday April 11: WWE WrestleMania 37 Evening 1 – reside from 10AM on Important Occasion & WWE Community, pre-show from 9AM on WWE Community

Monday April 12: WWE WrestleMania 37 Evening 2 – reside from 10AM on Important Occasion & WWE Community, pre-show from 9AM on WWE Community

Tuesday April 13: Uncooked after WrestleMania – reside from 10AM on FOX8

Wednesday April 14: WWE NXT (everlasting new day) – reside from 10AM on FOX8

WWE WRESTLEMANIA 37 CARD & SCHEDULE

NIGHT 1 CARD – from 10AM Sunday April 11

SmackDown Girls’s Championship: Sasha Banks (c) vs Bianca Belair

WWE Championship: Bobby Lashley (c) vs Drew McIntyre

Uncooked Tag Crew Championship: The New Day [Kofi Kingston and Xavier Woods] (c) vs AJ Types and Omos

Unhealthy Bunny and Damian Priest vs The Miz and John Morrison

Braun Strowman vs Shane McMahon [Steel Cage Match]

Cesaro vs Seth Rollins

Dana Brooke and Mandy Rose vs The Riott Squad [Liv Morgan and Ruby Riott] vs Lana and Naomi vs Natalya and Tamina [Tag Team Turmoil match, winners face Nia Jax and Shayna Baszler for the Women’s Tag Team Championship on Night 2]

NIGHT 2 CARD – from 10AM Monday April 12

Common Championship: Roman Reigns (c) vs Edge vs Daniel Bryan [Triple Threat Match]

Uncooked Girls’s Championship: Asuka (c) vs Rhea Ripley

Intercontinental Championship: Massive E (c) vs Apollo Crews [Nigerian Drum Fight]

United States Championship: Riddle (c) vs Sheamus

Girls’s Tag Crew Championship: Nia Jax and Shayna Baszler (c) vs Tag Crew Turmoil winners on Evening 1

The Fiend vs Randy Orton

Kevin Owens vs Sami Zayn



Supply hyperlink

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here